Co je to dorost?

Církevní dorost našeho Frýdecko-Místeckého SCEAV je oddíl určený pro starší děti a mládež. Cílem dorostu je vybudování kamarádských vztahu mezi vrstevníky a zároveň má dorostencům ukazovat cestu k Bohu

Dorost vedou tři dospěli lidé: Michal Halama, Jakub Toman a Lukáš Borecki. Dále se každý týden vybírá jeden dorostenec, který pomáhá s programem a připravuje si test pro ostatní.

Chci chodit na váš dorost

Rádi uvítame každého nového dorosťáka, který by měl zájem. Vůbec nevadí, že nejsi věřící! Myslíme si, že časem k tomu u nás přijdeš.

Pokud máš zájem chodit k nám, tak zavolej nebo napiš komukoliv z naších dorostových vedoucích nebo rovnou příjď v pátek v 17 hodin k nám na faru. Měli by jsme tam být!

Co děláme na našem dorostu?

Náš dorost má pravidelný charakter.

Každý pátek v pět hodin odpoledne se sejdou dorostenci a zahájí dorost úvodní modlitbou. Následně si poví, jak se přes týden měli, co zajímavého prožili a pak si zazpívají z našeho zpěvníku několik křesťanských písniček. Několik dorostenců dokonce doprovází zpěv svými nástroji(kytara, housle, kachon)

Dále nastává důležitá část dorostu – studium slova. Každý týden nějaký dorostenec připraví pro ostatní jednoduchý test na zadanou kapitolku z Bible. Výsledky z testu se bodují a dorost tak může soutěžit mezi sebou v celoroční soutěži. Pak se kapitolka znovu přečte a vedoucí dorostu ostatním vyloží co je v té kapitolce myšleno.

Aby dorostenci se nenudili, tak se následně hrajou hry. Někdy se hrajou deskovky, jindy se zase hrají pohybové hry, jak venku, tak i uvnitř fary.

Dorostové akce

Náš Frýdecko-Místecký dorost má spoustu zajímavých akcí. Navštívili jsme vánoční koncert, měli jsme přespávačku na faře nebo jsme byli v Ostravě v Laser Aréně. Někdy zase má naše dorostová kapela vystoupení.

Čas od času naše akce konáme s Církví Bratrskou, kde mají taky jejich církevní dorost.

V létě bývá letní pobyt na několik dní. Posledně jsme to měli na chatě Kiczera.